komentarze

Podziel się swoją opinią z innymi. Zachęcamy do zostawiania swojego komentarza. dodaj komentarz
dodany przez globus 15:26 21.10.2013
Więcej informacji na temat domów kopulastych znajdziesz tu http://www.okragledomy.com/oferta.pdf
dodany przez globus 14:20 15.02.2015
ciekawa strona z Francji
http://habitat-bulles.com/
dodany przez globus 22:31 03.04.2017
nieporadny noworodek położony na brzuchu mamy, powoli, ale wytrwale będzie pełzać w kierunku piersi. Kiedy do nich dotrze, bez pomocy się przyssie i zassie.
Jak odzyskać instynkt w budowaniu domu i naturalnej organizacji społecznej? Dom jest podstawowa potrzeba bez niego umieramy tak jak niemowlak bez mleka i matki.

kobieta która stworzyła nowe życie ma niesamowity, czasem telepatyczny kontakt z dzieckiem. Matko skoro masz tak dobry kontakt to czujesz gdzie ono zechciałoby zamieszkac?

Kwadratowy dom ”wymyślili” panowie, oni lubią ryzyko, lubią motory, wyścigi lubią sporty ekstremalne, wojne i kwadratowe domy. Ostatnio wybudowali dom o wysokości 1 km. Domy nie budujemy dla mężczyzn a dla dzieci. Może spytajmy dzieci w jakich domach zechciałyby zamieszkać. Projektując dom dla rodziny zapytajmy dzieci, one są natura, instynktem, są mądrość świata. Nie maja przyzwyczajen i doświadczenia co w naszych badaniach jest zaletą. Pokazcie dziecku zdjęcia domu kwadratowego za 10 mln zl od najlepszego polskiego architekta i dom okrągły za 70 tys. Spytajcie w którym chce zamieszkac? Dzieci są genialne my jesteśmy tępym przyzwyczajeniem.
dodany przez globus 12:59 04.04.2017
Domu i studio OBU (haus OBU ) pobudowany zostal w latach 1976/82 przez Erwina Zandera w Kolonii ( Niemcy ).

Osiem drewnianych kopul budowano 6 lat. To nie było takie proste, dzisiaj dzieki nieocenionemu internetowi i nowej technice mamy latwiej.
Budynek najpierw został uznany za arcydzieło architektury ale nie było naśladowców. Uznano go więc za slepą uliczke w architekturze i w 2011 roku zburzono. Niemcy nie wiedza co zburzyli.

cieszy wzrastające zainteresowanie kopulami w naszym kraju. Ciekawym jest to że z inicjatywą wychodzą glownie mlode kobiety nie związane z budownictwem, architektura.
dodany przez globus 13:17 04.04.2017

na dalekiej północy Norwegi pod kołem podbiegunowym gdzie panują ekstremalne warunki, silny wiatr, śnieg, mróz wybudowano kopule, szklana kopule, szklarnie we wnętrzu której pobudowano właściwy dom. Kopula ma 15m średnicy i 7.5m wysokości, grubość szkla 6mm, jest odporna na obciążenie śniegu 400kg/m2 i wiatru 31m/s. Przy takich obciążeniach od śniegu dachy naszych domów z żelazobetonu by się zapadly a wiatr je pozrywał A ta prosta kopula ze szkla 6mm wytrzyma!

Dom ma 200m2 powierzchni, jest 3 kondygnacyjny dodatkowo pod kopula znalazlo się miejsce na 180m2 powierzchni ogrodu. Niesamowity dom. Inwestorom zależało na zdrowiu rodziny, ekologii i pięknie.
Uzyskali cieplo, naturalne oświetlenie, unikalny „tropikalny” mikroklimat, ogrod całoroczny. W tym domu nikogo nie dopadnie depresja ani inne choroby cywilizacyne i latwo przewidzieć zdrowie i pomyślność rodziny tam mieszkającej.

budowa trwala trzy tygodnie sierpnia 2012 roku
dodany przez globus 13:30 04.04.2017
zrobiono badania, jedne kurczaki umieszczono w kwadratowej klatce drugie w klatce kopule. I co się okazało? W klatce kopule kurczaki miały znacznie większy przyrost wagi i mniej „padnięć” inaczej pisząc kurczaki w kopule były szczęśliwsze. Tylko z tego powodu, ze zmieniono kwadrat na kopule. Czemu?

Przyrodnicy tłumaczą to kolejnością dziobania. Kury to mądre ptaki i jak u ludzi tak i u nich jest tzw kolejność dziobania, silniejsze dziobią słabsze. W kurniku kopula jeśli silniejsza chce dziobac slabsza to slabsza ucieka jak w naturze, na okrągło, po 2 okrążeniach zapominają czemu się gonią (kury maja krotka pamiec) i wraca spokój. W kwadratowym słabsza kura jest zaganiana do narożnika skąd nie ma wyjscia i w amoku agresji zostaje dotkliwie pobita (jak bokser w narozniku) nie majac jak uciec.

Oprocz szczęścia kurczaków kopula klatka jest co oczywiste znacznie tansza, latwiejsza do zrobienia, lekka i sztywna co umożliwia przeciąganie klatki po ogrodzie dzieki czemu kurczaki codziennie maja świeżą trawkę i robaczki które uwielbiaja. Kopula klatka zbudowana z rur PCV o sred 2 cm.
dodany przez globus 13:55 04.04.2017

jeśli natykam się na domy kopulaste w internecie są to z reguły domy artystów którzy sami sobie wymyślają sami budują. Przez analogie, jeśli Tobie podobają się domy okrągłe znaczy masz dusze artysty. Znaczy masz wyobraźnie, narysuj, namaluj,

To wnetrze domu artysty Francisco Reyndersa ze stanu Oregon w USA. Dom pobudowal w 1970 rTen wyjatkowy dom po artyście kosztuje 3 400 000 zl

jestes artysta? sam sobie wymysl dom kopule ja Ci pobuduje za cene 40x mniejsza.
dodany przez globus 22:22 05.04.2017
kopule można omotać, można jej uszyć i założyć „majtki”. Można sprawic ze będzie niewidoczna np. zakładając wojskowa siatke maskujacą, można obsypac ziemia ktorą porosnie trawa itp. Jest zdecydowanie wiecej mozliwosci wykonania zewnetrznej strony domu

Ale jak spadnie śnieg jest przepieknie
dodatkowo snieg ma podobne wlasciwosci izolacji termicznej co welna mineralna. Można powiedziec ze snieg ociepla kopule
dodany przez globus 22:37 05.04.2017
Niemiecki parlament, izba w której obraduja parlamentarzyści, przykryta szklana kopula.

Jak myslicie czy ma to wpływ na relacje miedzy poslami na prawo przez nich uchwalane? Faktem jest ze po wybudowaniu tej kopuly dwie wrogie sobie najwieksze partie razem w koalicji rządziły i pierwszy raz wybrano kobiete na kanclerza
dodany przez globus 22:48 05.04.2017
ta architektura sakralna zapewne nie jest piekna, ale.

Kościół wykonany w technologii okrągłych domow „chodzi po wodzie”
dodany przez globus 22:57 05.04.2017
Dom wschodzącego słońca

Gdyby zgasła, pomarlibyśmy w ciągu kilkunastu minut
dodany przez globus 23:04 05.04.2017

Buckminster Fuller był największym wynalazcą wśród konstruktorów i największym konstruktorem wśród wynalazców. Każdy jego projekt swoją innowacyjnością wyprzedzał epokę.
dodany przez globus 12:31 06.04.2017
Studio GPAC zaprojektowało przedszkole w Dreźnie. Architekci chcą przekazać holistyczną wizje świata (np. w jednej z kopul jest planetarium) zwracając szczególną uwagę na środowisko sprzyjające rozwojowi kreatywności u dzieci. Przedszkole zbudowane jest z 13 „jaj” i części wspólnej, przeszklonej, której dach wyłożony jest ogniwami słonecznymi.

Cechy projektu
-wielka waga sprzyjaniu, stymulowaniu, nieskrępowanej, twórczej, kosmicznej wyobraźni dzieci także poprzez wyzwolenie architektury z 4000 lat trwającej kwadratowej tradycji
- ekologia. Samowystarczalność energetyczna dzięki bardzo lekkim, mocnym jednocześnie i energooszczędnym budynkom w kształcie jaja, panelom słonecznym i ogniwom paliwowym.
- integracja lokalnych i regionalnych rynków i sektorów badawczych. Tym sposobem samorządy wymuszają w Niemczech postęp. Zdają sobie sprawe ze konserwując tradycje budowania wprowadziliby marazm
-ekonomia budowy i eksploatacji
dodany przez globus 12:37 06.04.2017

Kopula z makulatury. Stworzona przez studentów ETH w Szwajcari. Kopula zostala wykonana z 409 obreczy z tektury.
dodany przez globus 12:59 06.04.2017
Jaki jest najważniejszy wynalazek cywilizacji?

Kolo.
Kolo nie jest takie oczywiste. Inkowie o wielkiej kulturze nie znali Kola. Indianie nie znali jak i wiele, wiele kultur.
My nie znamy okrągłych domow
Okrągle domy to nie kosmiczna technologia. To pierwotne budowanie, wcześniejsze od najwcześniejszego wynalazku. Budowanie na okrąglo to nasz pierwotny instynkt.
Jak kochanie. Rezygnując z instynktu budowania na okrąglo wiele tracimy.
dodany przez globus 14:18 06.04.2017
W 2012 roku Robert Kamer z Rumuni zainwestował 80 000 euro, w swój dom kopula o powierzchni 422 metrów kwadratowych.
dodany przez globus 14:20 06.04.2017
Okrągle domy od przeszło 40 lat mają swojego męczennika. Edwina Lipburgera zakwaterowano w więzieniu z powodu wybudowania okrągłego domu

W 1971 artysta postawił kulisty dom (średnica – 8 m) na łące koło Wierne w Austrii. Z uwagi na nietypową konstrukcję nie uzyskał stosownego pozwolenia. Część elementów konstrukcyjnych okrągłego domu została skonfiskowana przez lokalną policje. Sprawa zakończyła się procesem, został skazany i spędził dziesięć tygodni w więzieniu. W 1982 dom przeniesiony został do wiedeńskiego Prateru, w pobliże Planetarium, gdzie stanowi jedną z atrakcji turystycznych. OKRĄGŁY DOM ATRAKJĄ TURYSTYCZNĄ
dodany przez globus 14:56 06.04.2017


Artystka, studentka z Bułgarii, Pavlina Vardoulaki, zaprezentowała ciekawy projekt koncepcyjny zagospodarowania rzeczki która zamienia się w pasaż artystyczno, usługowo - handlowy.

Inspiracją były kamienie w strumieniu rzeki.
Kamienie zamienila w takie budowle jak kino, sala koncertowa, butiki, galerie a potokiem są ludzie oplywające je swobodnie.
dodany przez globus 15:10 06.04.2017
budujemy dom a później dom buduje nas. Przebywając 23 h/dobę 365 dni w roku przez dziesiąt lat w kwadratowym stajemy się na jego podobieństwo kwadratowi, umysłowo kwadratowi, sztywni, zamknieci. Wpływ formy na tresc.

Z natury rzeczy dopasowujemy się do domu a nie dom do nas. Rozluźnij się. Same myslenie o okrągłym domu powinno cie wprawic w stan relaksu.
Jeśli na wizyty u terapeuty od duszy wydales majątek zastosuj tańszą terapie, -domem okrągłym
dodany przez globus 15:11 06.04.2017

dom na drzewie – prawdziwie „okrągły dom”
dodany przez globus 15:23 06.04.2017

Co było pierwsze jajko czy kura?
Pierwsza była kura, powstała z żebra koguta.
dodany przez globus 15:25 06.04.2017
De Havilland Comet – pierwszy na świecie odrzutowy samolot pasażerski. Wydawal sie cudem techniki lat 50tych. Po zakończonej sukcesem prezentacji w ciągu roku, 6 sposrod 16 maszyn eksplodowalo w powietrzu. Wstrzymano wszystkie rejsy. Po długotrwałych badaniach stwierdzono ze przyczyną katastrof były kwadratowe okna w części pasażerskiej.
Wystarczyło, więc tylko zamienić ich kształt na owalny, by samolot znów stał się bezpieczny.

Świetnie zapowiadającą się karierę brytyjskiej firmy przerwały kwadratowe okna.
dodany przez globus 21:11 11.04.2017
tak wygląda kompromis pomiedzy urzędem który się uparł ze nasz dom musi mieć dach dwuspadowy, nachylony pod kątem 45 stopni kryty dachówką a prostym, skromnym człowiekiem chcącym budować naturalnie, na okrągło.

tak wygląda kompromis pomiedzy urzędem który się uparł ze nasz dom musi mieć dach czterospadowy (kopertowy), a prostym, skromnym człowiekiem chcącym budować naturalnie, na okrągło.
dodany przez globus 21:31 11.04.2017

Pociągi w Japoni mają się zlewać z otoczeniem czyniąc je niemal niewidzialnymi. W atrakcyjnych krajobrazowo terenach byłoby ciekawym pobudować okrągły dom niewidoczny.
W grafice poniżej jest 11 okrągłych domków, które się zmieniaja zgodnie z porą roku. Na tyle skutecznie że trudno wszystkie znaleźć.
dodany przez globus 15:55 13.04.2017
dziewczynki marza o ksieciu. Jak dorosnie wyjdzie za swojego, buduja dom, oczywiście największy, najładniejszy, prawie zamek. Bo czy nie tak mieszkaja książęta.

A oto dom dla myszki, szarej myszki, a więc norka. Niewidoczna norka.

Każdy chciałby mieszkac bezpośrednio nad wodą, to atawizm. Brzegi rzek jezior są upstrzone współczesnymi domami. Okrągły dom porośnięty trawą byłby tam akuratny. Tylko nikt nie chce być skromną myszką.

dodany przez globus 14:14 15.04.2017

z okazji świat, których symbolem jest jajko, życzę, na okrągło, okrągłych domów.
dodany przez globus 00:13 19.04.2017
2012 roku w Norwegii nastąpilo otwarcie \\\"Tvísöngur” Lukasa Kühne.

Dzieło artysty składa się z pięciu połączonych ze sobą kopuł o różnych rozmiarach wys. od 2 do 4m. Razem daje to ok. 30 m2 powierzchni. Każde pomieszczenie ma własny rezonans, naturalnie wzmacniany przez kopule. Kopuły stworzył artysta muzyk będący rzeźbiarzem celem uzyskania harmonii wrażeń akustycznych i wzrokowych. FORMA i DZWIEKhttps://www.youtube.com/watch?v=Nb353uhnmy0
https://www.youtube.com/watch?v=bkNjL2HKmpg
dodany przez globus 14:24 20.04.2017

Kopula powinna mieć okna okrągłe, czasami i kwadratowe wydają się pasować.
dodany przez globus 11:45 18.05.2017

National Geographic wybudował model domu dla ludzi na Marsie. Ma kształt kopuły, wykonanej z czerwonej ziemi marsjańskiej. Wchodzi się przez podwójną śluzę. Kopuła wyposażona jest we wszystko, czego potrzebują astronauci na komfortową dwuletnią misję, telewizor, łóżko, ….. i drukarka 3D, do drukowania tego, czego będą potrzebować.
dodany przez keraj11 14:36 29.05.2017

Sala wystawowa Landesgartenschau, uniwersytetu w Stuttgarcie. Najpierw powłoka była narysowana w komputerze następnie podzielono ją na elementy. Automat sterowany tym komputerem wyciął narysowane elementy ze sklejki. Układamy te elementy jak puzzle przestrzenne, tak powstała piękna przestrzeń. Odpadki posłużyły do wyłożenia podłogi.

dodany przez globus 22:51 30.05.2017
na koloni, 50 lat temu, będąc dziećmi, modliliśmy się godzinami na kolanach do drzewa w lesie, ktoś tam widział Matkę Boską. Bez Matki Boskiej można żyć, bez domu umieramy. Stwórca nieba i ziemi pokazał nam jak on chroni życie (czaszka jako ochrona mózgu, brzuch kobiety w ciąży, jajko, skorupa orzecha itp.). My realnego dzieła stwórcy nie widzimy a widzimy Matkę Boską na drzewie. Oto moja „matka boska”, cud prawdziwy, z mgły.
dodany przez globus 14:34 07.06.2017

Chciałbyś skryć się pod spódnicą?

Ten domek dla swoich gości zaprojektowała artystka w USA
dodany przez globus 20:00 11.07.2017

Okrągłe domy z natury poczete, przeto latwo budowac tym sposobem np. kioski warzywne w kształcie warzywa, owocu. Trzeba tu uważać, przy bezpośrednim naśladownictwie latwo wpaść w kiczowatość.
dodany przez globus 16:44 18.07.2017

kopułę można skonstruować z książek, ale to nie będzie mądra kopuła.

Ladna kopuła zbudowana z „klocków”. W tym konkretnym przypadku wybudowana celem opowiadania przy ognisku dzieciom niesamowitych historii

jeśli obok jest budowa to mają wiele odpadów drewnianych (deski, kantówki). Tniemy je na klocki i budujemy.
dodany przez globus 22:59 28.09.2017
prawdziwek?

domy kopułowe
dodany przez globus 21:02 05.11.2017

piekny i mądry dom modlitwy zaprojektował artysta, Chorwat, Dušan Džamonja
Artyści lubią okrągle domy tak jak dzieci i Konstruktor Świata

meczet w Rijece w Chorwacji
dodany przez globus 22:54 15.01.2018
czemu włazy inspekcyjne są okrągłe?

odpowiedz prosta. Ale Wy nie wiecie, tak jak nie wiecie czemu domy są kwadratowe
dodany przez globus 19:29 02.02.2018

W przepasnym Internecie szukając kościoła z natury poczętego znalazłem tylko jak wyżej. Może nie jest z zewnątrz piekny ale wymurowany z cegly gr 12cm nie zawali się. W srodku pięknie, jak w planetarium, jaskini. W wnętrzu podobnym do wnętrza planetarium znajdziecie Boga.
dodany przez globus 13:23 10.03.2018

W Japonii popularnością cieszą się pływające kule mieszkalne, luksusowo wyposażone Są praktyczne, bezpieczne i niezatapialne. Wymyślone jako ratunek przed tsunami. Dają się szybko uwolnić z nabrzeża i skierować na otwarte wody, zapewniając sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=72&v=5xCZf4cq_Vs
dodany przez globus 19:58 21.03.2018
okragly dom w kosmosie

firma Blue Origin należąca do szefa Amazonu przeprowadziła pomyślny test kapsuły kosmicznej w formie „okrągły dom” Dzięki niej pod koniec roku sześciu śmiałków, będzie mogło polecieć w kosmos i zobaczyć przez okna rozpościerające się widoki.

Dom kopula po wylądowaniu
dodany przez globus 19:42 01.04.2018
Dom kopuła, pływająca

Geo Partner, innowacyjna firma z Olsztyna, wybudowała okrągły dom, pływający, który umożliwia turystom dryfowanie pomiędzy atrakcjami na jeziorze Ukiel. Kopuła może pomieścić 4 osoby. U góry znajdzie się przeszklona sypialnia, a na dole łazienka. Koszt 1255 złotych/ doba
dodany przez Jakub 19:20 22.05.2018
Jestem studentem architektury. Koncepcje bazujące na kulistych kształtach wydają się być intrygujące i odważne. Wszystko to zmierza w stronę bioniki. Rozwiązania materiałowe też są ciekawe, ale niektóre pomysły są jednak trochę komiczne, a wręcz absurdalne - jak chociażby ten z budową basenu pomiędzy kopulastymi pomieszczeniami... Całość przybiera formę takiego trochę felietonu. Jednakże rozumiem pańskie intencje, uważam że są one bardzo wartościowe i z całą pewnością je popieram, a wręcz żywię prawdziwy podziw - możliwe, że jest Pan pionierem badań nad Okrągłymi Domami. To niezwykle inspirujące; odmienił Pan mój sposób myślenia i postrzegania architektury - chciałem z miejsca podziękować i życzyć dalszych sukcesów w badaniach.
dodany przez Dorodesign 19:45 17.06.2018
Dom kopułowy odzwierciedla Istotę Boskiego tworzenia Wszechświata
dodany przez globus 11:27 27.07.2018
Słyszałem, że w Tybecie nie używali koła, uznając je za święte. Koło symbolem Boga. Może i my uważamy za profanacje, mieszkanie pod sklepieniem niebieskim, bo przecież w niebie mieszka Bóg. To by tłumaczyło czemu pomysł ‘okrągłe domy’ zbankrutował.

Dzięki prostemu rzutnikowi tak może wyglądać sklepienie nocą w okrągłym domu, ale to przecież świętokradztwo.

Najprostszy rzutnik to okrągła mała bańka, z wywierconymi otworami o różnej średnicy a w środku żarówka. Ten na zdjęciu, kosztuje 320 zł, pokaże wam prawdziwy obraz nieba, jak w planetarium, i to we własnym domu, okrągłym domu.
dodany przez globus 19:46 30.07.2018
W ofercie poczyniłem zmiany, dodałem domy obrotowe (obraca się zgodnie z życzeniem, za słońcem, w upały od słońca, za widokiem, sterowany automatycznie lub ręcznie)Cechy pomysłu
- przewidziany jest jako dom pasywny, nie wymaga ogrzewania zimą, latem klimatyzacji.
- mimo że obrotowy i pasywny tańszy w budowie od standardowego domu.
- nie wymaga pozwolenia na budowę (efekt uboczny jego ruchliwości)
- takiego domu nie ma na świecie. (są obrotowe ale według innego pomysłu, znacznie droższe np
https://www.youtube.com/watch?time_continue=23&v=dIHUwp9x8Fg
https://www.youtube.com/watch?v=kSch__j0gN4
https://www.youtube.com/watch?v=v79fSKmg9B8 )

koszt (kopuła obrotowa, pasywna) w stanie deweloperskim- 1900zł/m2

Zapraszam do współpracy
dodany przez globus 13:41 06.03.2019
znacie wiele języków. Ale co z tego? Nie znacie „języka świata przyrody”.wnetrze okrągłego domu wykonanego z 1cm wody. Najpiękniejsze wnetrze na swiecie.Gdy zyjemy w świecie natury czerpiemy inspiracje boskie. Żyjąc w sztucznym kwadratowym, z natury zabijającym domu jesteśmy nieszczęśliwi, sztywni, zdegradowani.
dodany przez globus 13:14 27.03.2019
za Uralem w Rosji inwestor pobudował dom swoich marzeńwyobraźcie sobie wnętrze, 230 m2 Dzieci w takim domu wychowane będą inne

dodany przez globus 20:08 07.07.2019
w okrągły dom

okrągłe łóżko miłości
Bbcode włączone.

Następujące tagi zmieniają wygląd tekstu:
[b]Tekst Pogrubiony[/b] wynik: Tekst Pogrubiony
[u]Tekst Podkreślony[/u] wynik: Tekst Podkreślony
[i]Kursywa[/i] wynik: Kursywa
[color=#FF0000]Czerwony tekst[/color] wynik: Czerwony tekst
[color=blue]Niebieski tekst[/color] wynik: Niebieski tekst

Linki i obrazki
Możesz tworzyć linki do różnych dokumentów, serwisów czy adresów email używając następujących tagów:

[url=http://www.wp.pl/]Wirtualna Polska[/url] wynik: Wirtualna Polska
[url]http://www.wp.pl/[/url] wynik: http://www.wp.pl/
[email]myname@mydomain.com[/email] wynik: myname@mydomain.com
[email=myname@mydomain.com]Mój adres email[/email] wynik: Mój adres email

Jeżeli chcesz wyświetlić obrazek w poście to użyj taga img.
[img]http://y.wpimg.pl/i/ivar/G/201204/1333462428.png[/img] wynik:
\"wp\"


kod

2004-2012 Kopiowanie i publikowanie materiałów dostępnych na stronie dozwolone.
wykonanie: rafamalk.pl

kontakt

jarosław podubiński
okrągłe domy olsztyn
789 294 600
okragledomy@okragledomy.com